Bazylika świętego Pawła za Murami lub Ostyńska

baylika-sw-pawlaPrzy kościele jest Claustrum z roku 1220 w tym rodzaju, jak Claustrum przy bazylice świętego Jana Laterańskiego. Na dole pomieszczono mnóstwo kosztownych odłamków ze starej bazyliki, na pierwszym zaś piętrze zbiór starych napisów.

Niedaleko stąd w miejscu zwanym ad Aquas Saluias są trzy kościoły stojące obok siebie.

Kościół świętego Pawła przy trzech źródłach (S. Paido alle tre fontane). W tym miejscu gdzie ś. Paweł był ścięty a głowa jego spadając trzykrotnie się odbiła od ziemi, natychmiast trzy źródła trysły w tych miejscach. Budowa tego kościoła jest bardzo prosta, wedle rysunku Jakuba della Porta. Przy pierwszym źródle jest kolumna, do której miał być przywiązany św. Apostoł w czasie swej męczeńskiej śmierci. Ołtarze są ozdobione kolumnami z czarnego porfiru a takich kolumn nigdzie więcej niema. Obraz ścięcia świętego Pawła robił B. Passerotto. Obraz świętego Piotra jest kopią ze słynnego obrazu Guido Reniego znajdującego się w galerii Watykańskiej.

Kościół świętego Wincentego M. i świętego Anastazego wybudowany w roku 627. Przy tym kościele był kiedyś klasztor Cystersów a ostatecznie od roku 1867 są tutaj Trapiści. Święty Bernard z każdą swoją bytnością w Rzymie pomieszkiwał tutaj.

To Cię zainteresuje:

dezodorant bez aluminium
dezodorant bez soli aluminium
dezodorant naturalny
dezodoranty naturalne
Dębki – Noclegi w Gminie Krokowa
dieta przy endometriozie
dj zielona góra
dmuchawa przemysłowa
dmuchawy gazowe
dmuchawy przemysłowe

Warto zapoznać się także z:

1 2 3 4 5 6 7 8 9