Bazylika świętego Wawrzyńca za murami

bazylika-sw-wawrzynca-za-muramiten sam co na emigracji podał myśl założenia zgromadzenia zakonnego polskiego, które później przybrało nazwę Zmartwychwstańców, a którego celem miało być obudzenie wiary przygasłej w emigracji. Zmarł 2 lipca 1843 roku, żył lat 36. Stefan Witwicki, również zacna dusza. Alfred Bentkowski, zmarły 28 stycznia 1860 roku w 36 roku życia.

Na cmentarzu w różnych miejscach spoczywają: Wilczyński, urzędnik z komisji skarbu z Warszawy, następnie żołnierz w 1831 roku, potem ksiądz i kapelan kozaków sułtańskich, zmarł w 1866 roku. Henryk Halicki, z diecezji Przemyskiej, dokonał świątobliwego żywota w roku 1867, pochowany w katakumbie murowanej, nad którą jest płyta z napisem, O. Michał Dąbrowski, od roku 1816 uchodźca, postulator sprawy kanonizacyjnej świętego Józefa arcybiskupa i męczennika, zmarł dnia 20 października 1875 roku, Matka Weronika Ciechanowska, felicjanka z Krakowa, zmarła dnia 14 października 1875 roku, pochowana w grobie Kapucynek.

Przy murze cmentarnym jest z białego marmuru pomnik księcia Kazimierza Czetwertyńskiego, urodzonego na Podolu a zmarłego 1839 roku gdy miał lat 34.

To Cię zainteresuje:

usuwanie awarii elektrycznych
uzdatnianie powietrza
weterynarz rembertów
Wewnątrzżylne laserowe usuwanie żylaków
wędzarnia domowa drewniana
wiecznie zielone drzewo
wiercenie studni Łowicz
Wirówka dekantacyjna
woda demineralizowana producent
woda toaletowa gabriela sabatini

Warto zapoznać się także z:

1 2 3 4 5 6 7 8